Baseny Baseny Baseny Baseny

OSTATNIE REALIZACJE

 FONTANNA - DZIAŁOSZYN   FONTANNA - GDAŃSK   FONTANNA - IWANISKA   FONTANNA - DZIAŁOSZYN   FONTANNA - DZIAŁOSZYN   FONTANNA - DĘBICA 2
Jesteś : BIELWOD / BASENY

BASENY

Baseny, wanny z hydromasażem, kolektory słoneczne to elementy wyposażenia domu zwiększające jego komfort. Basen przydomowy staje się coraz częstszym elementem naszych domów. Pływanie stanowi jeden z najważniejszych elementów czynnej rekreacji umożliwiając nam zarówno odpoczynek fizyczny jak i psychiczny.

Ostatnie lata charakteryzują się coraz większym zwracaniem uwagi na rekreację. Wypoczynek i rozrywka umożliwiajšce człowiekowi usunięcie zmęczenia fizycznego, jak i psychicznego. Posiadając własny basen nie jesteśmy już zdani na korzystanie z zatłoczonych pływalni miejskich, mamy dostępność do własnej wody przez cały dzień a profesjonalne wykonanie sprawia radość korzystania z basenu.

Jesteśmy firmą specjalizują się w budowie i modernizacji prywatnych basenów kąpielowych, zarówno wewnętrznych jak i ogrodowych; w technologii skimerowej lub z rynną przelewową; wykładanych folią PVC, płytkami ceramicznymi lub mozaiką szklaną. Wykorzystujemy jedynie urządzenia renomowanych firm światowych: BEHNCKE, ASTRAL.

Dostarczamy towary najwyższej jakości z gwarancją wieloletniej i niezawodnej pracy. Różnorodną oferowanych basenów, wanien z hydromasażem układów filtrujących, lamp, drabinek pozwoli zaspokoić Państwa gusty i upodobania.

LOKALIZACJA BASENU

Basen kąpielowy może być zainstalowany na zewnętrz budynku (baseny ogrodowe) lub pod dachem (baseny kryte). Pod basen kryty najczęściej projektuje się dodatkowe pomieszczenie w budynku. Podczas projektowania musza być uwzględnione pomieszczenie technologiczne gdzie będzie znajdował się filtr, aparatura do uzdatniania wody basenowej, urządzenie osuszające pomieszczenie basenowe. Przy projektowanie nie należy zapomnieć o dobrej wentylacji hali basenowej.

Podstawowym elementem basenu jest niecka, która może być zagłębiona w gruncie (całkowicie lub częściowi) albo wolno stojąca. Przed wykonaniem basenu należy znać rodzaj gruntu i głębokość występowania wody gruntowej. W przypadku, gdy woda gruntowa występuje tuż pod powierzchnią gruntu wykonanie basenu zagłębionego w gruncie może okazać się niemożliwe. Ściany basenu zagłębionego w gruncie są obciążone od zewnątrz parciem gruntu, a od wewnątrz parciem wody, którą napełniony jest basen. Pusty basen musi wytrzymać parcie gruntu na jego Ścianki. Na wielkość parcia gruntu wpływa też obciążenie naziemne (czyli ciężar urządzeń stojących koło basenu lub składanych tam materiałów). Niedostateczna wytrzymałość ścian przy pustym basenie może spowodować ich przemieszczanie się do sirotka basenu pod naporem gruntu. Jeśli basen jest posadowiony na gruntach pęczniejących pod wpływem wody lub wysadzi nowych ( wszystkie grunty organiczne oraz takie, które zawierają więcej niż 10% cząstek o średnicy mniejszej niż 0,02 mm), to należy zadbać o prawidłową wytrzymałość płyty dennej basenu. Zamarzająca woda, zmieniając się w lód, powoduje zwiększenie objętki gruntu, który oddziaływująca z dużą siła na płytę powoduje jej podniesienie, co może doprowadzić do pęknięcia ścian i dna. Basen powinien być szczelny. Woda wyciekająca z basenu może zagrozić fundamentom budynku.

BASENY TRADYCYJNE

W basenach tradycyjnych niecka jest najczęściej żelbetowa (wylewana w deskowaniu tradycyjnym lub tzw. traconym - ze styropianu lup poliestru) lub murowana z pustaków betonowych. Wykonanie tradycyjnego basenu jest pracochłonne , ale jego zaleta jest trwałość. Można dowolnie zaprojektować nie tylko kształt ścian i dna ( np. nachylonego pod kontem do poziomu), ale także wodospady, natryski kaskady.

BASENY OGRODOWE

Alternatywa do basenów tradycyjnych są lekkie baseny ogrodowe. Ich podstawowa zaletą to łatwość montażu oraz możliwość ewentualnego przeniesienia w inne miejsce. Maja niecki gotowe o ustalonych wymiarach i kształtach lub złożone z prefabrykatów. Najczęściej wymagają płyty dennej, którą wylewa się z chudego betonu na zagęszczonym gruncie. Konstrukcję nośna niecki stanowią wspornikowe żebra lub murki oporowe, na których opiera się płaszcz. Stabilność kształtu płaszcza i jego dodatkowe usztywnienie zapewniają dolne i górne profile. Baseny ogrodowe powinny być usytuowane w miejscach nasłonecznionych, odsłoniętych przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Wybór rodzaju i wielkości basenu oraz jego wyposażenie zależy od dostępnego miejsca, funkcji basenu, maksymalnej ilości osób które będą korzystać z kąpieli, okresu z korzystania z basenu, ewentualne przeniesienie basen w inne miejsce.

SAMODZIELNA BUDOWA BASENU NIE JEST METODA GODNA POLECENIA. PROJEKT ORAZ WYKONANIE BASENU NAJLEPIEJ POWIERZYĆ FIRMIE SPECJALISTYCZNEJ